Termini besplatnog klizanja

26.12.2018.

Općina Centar Sarajevo je i ove godine obezbjedila besplatno klizanje na prostoru parka Hastahana za učenike osnovnih škola sa područja ove općine. Termine besplatnog klizanja za učenike osnovnih škola sa područja Općine Centar Sarajevo možete pogledati u nastavku.

Termini klizanja»

Časopis "Mladi i škola"

17.12.2018.

U povodu izdavanja četvrtog broja časopisa „Mladi i škola“ čiji je izdavač Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, redakcijski tim časopisa se i ovaj put potrudio kako bi pripremio interesantan sadržaj iz oblasti odgoja i obrazovanja.

Pogledajte novo izdanje časopisa»

Međunarodni dan djeteta

22.11.2018.

Međunarodni dan djeteta koji se obilježava 20. novembra učenici JU OŠ „Hasan Kikić“ Sarajevo obilježili su aktivnostima u okviru projekta „PITAJMO DJECU – ZA SRETNO DJETINJSTVO!“.

Već drugu godinu za redom, na Svjetski dan djeteta, djeca i mladi sa svih kontinenata udružuju se kako bi skrenuli pažnju na svoja prava. Djeca preuzimaju društvene mreže, biznise, medije.

Sa željom da damo podršku ovoj kampanji i čujemo šta djeca imaju da nam poruče učenici naše škole su na jedan dan svoje školske klupe zamijenili radnim mjestima u školi i radni dan proveli kao učitelji, nastavnici, direktor, pedagog, sekretar, računovođa, bibliotekar, domar i socijalni radnik.

Pročitajte cijeli članak»

Međunarodni dan djeteta - najava događaja

18.11.2018.

U povodu Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava 20.11. učenici JU OŠ „Hasan Kikić“ obilježiće projektnim aktivnostima „PITAJMO DJECU!“.

U okviru aktivnosti „PITAJMO DJECU!“ – učenici će na jedan dan svoje školske klupe zamijeniti radnim mjestima u školi kao odgojno – obrazovnoj ustanovi i radni dan provesti kao učitelji, nastavnici, direktor, sekretar, računovođa, stručni saradnik – pedagog, bibliotekar, socijalni radnik.

Cilj projekta je ukazivanja na vrijednosti praktičnog učenja i stvaranje partnerskog odnosa učenika i škole.

Želimo pitati i čuti djecu koje su njihove ideje, sugestije za unapređivanje obrazovnih politika u školi. Samim tim motivirat ćemo učenike da svojim radom doprinesu poboljšanju odgojno - obrazovnog rada.

Želimo PITATI DJECU kako bismo dobili odgovore koji će biti smjernice u našim odgojno - obrazovnim nastojanjima i podržati aktivnije uključivanje djece i jednak pristup obrazovanju za svako dijete.