Međunarodni dan djeteta

22.11.2018.

Međunarodni dan djeteta koji se obilježava 20. novembra učenici JU OŠ „Hasan Kikić“ Sarajevo obilježili su aktivnostima u okviru projekta „PITAJMO DJECU – ZA SRETNO DJETINJSTVO!“.

Već drugu godinu za redom, na Svjetski dan djeteta, djeca i mladi sa svih kontinenata udružuju se kako bi skrenuli pažnju na svoja prava. Djeca preuzimaju društvene mreže, biznise, medije.

Sa željom da damo podršku ovoj kampanji i čujemo šta djeca imaju da nam poruče učenici naše škole su na jedan dan svoje školske klupe zamijenili radnim mjestima u školi i radni dan proveli kao učitelji, nastavnici, direktor, pedagog, sekretar, računovođa, bibliotekar, domar i socijalni radnik.

Pročitajte cijeli članak»

Međunarodni dan djeteta - najava događaja

18.11.2018.

U povodu Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava 20.11. učenici JU OŠ „Hasan Kikić“ obilježiće projektnim aktivnostima „PITAJMO DJECU!“.

U okviru aktivnosti „PITAJMO DJECU!“ – učenici će na jedan dan svoje školske klupe zamijeniti radnim mjestima u školi kao odgojno – obrazovnoj ustanovi i radni dan provesti kao učitelji, nastavnici, direktor, sekretar, računovođa, stručni saradnik – pedagog, bibliotekar, socijalni radnik.

Cilj projekta je ukazivanja na vrijednosti praktičnog učenja i stvaranje partnerskog odnosa učenika i škole.

Želimo pitati i čuti djecu koje su njihove ideje, sugestije za unapređivanje obrazovnih politika u školi. Samim tim motivirat ćemo učenike da svojim radom doprinesu poboljšanju odgojno - obrazovnog rada.

Želimo PITATI DJECU kako bismo dobili odgovore koji će biti smjernice u našim odgojno - obrazovnim nastojanjima i podržati aktivnije uključivanje djece i jednak pristup obrazovanju za svako dijete.